Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je největší vzdělávací institucí svého druhu ve střední a východní Evropě. Navazuje na téměř 200 letou tradici výuky technické chemie v Čechách. Její tradice a rozsáhlý odborný potenciál ji předurčují k výchově špičkových odborníků. Pedagogicky a vědecky tu působilo i několik nositelů Nobelovy ceny za chemii.
Více informací o studijních programech naleznete zde.
Hlavní závěry výzkumu obsahu pesticidů v citrusech, který byl prováděn na Ústavu analýzy potravin a výživy, byly zmíněny v reportáži odvysílané v Událostech České televize. Záznam vysílání zde.
Mezinárodní chemická olympiáda v Hanoji vyvrcholila 28. 7. 2014 slavnostním vyhlášením výsledků. Studenti českého reprezentačního týmu potvrdili pozici České republiky a v konkurenci 291 účastníků ze 75 zemí světa získali opět čtyři medaile.
Kniha Potravinářské zbožíznalství kolektivu autorův čele s prof. Janou Dostálovou a prof. Pavlem Kadlecem je určena pro zájemce z řad široké veřejnosti, ale také jako studijní materiál pro středo i vysokoškoláky. Zajímavé informace v ní najdou i pracovníci kontrolních orgánů ze zemědělství i zdravotnictví. A zcela jistě ji uvítají nutriční terapeuti, výživoví poradci i distributoři potravinářského zboží.
Zajímavé pokusy, řada her či úloh, které lákají k vyzkoušení, ochutnávky všeho druhu a řadu dalších zajímavostí pro děti i dospělé nabídne v Rakovníku 14. května Přírodovědný jarmark, který pořádá VŠCHT Praha. Od 8:30 do 16:00 hodin bude pro příchozí na Husově náměstí připraveno 20 stanů plných zábavy, přičemž celý jarmark je pro návštěvníky zdarma.
V termínu 1. - 5. 9. 2014 se uskuteční Letní škola pro studenty magisterských a doktorských programů, kterou pořádá VŠCHT Praha ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR. Více informací naleznete zde.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze získala akreditaci bakalářského a navazujícího magisterského oboru Bioinformatika, které se otevírají v akademickém roce 2014/2015.
Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu a pokuste se zachytit chemii kolem sebe jinak. Jako pomocníka, který má kladný vliv na život kolem nás, jako vědu, díky níž nejen pijeme čistou vodu, jezdíme moderními automobily, ale díky které vznikají například sýry, mléčné výrobky, salámy, nakládané okurky či zelí, ale i naše šperky, boty i oblečení.
Na 1. náměstí v Mostě 5. června a na Masarykově náměstí v Jihlavě 12. června se od 9 do 16 hodin budou konat Přírodovědné jarmarky.
Finálové kolo 1. ročníku přírodovědné soutěže ChemQuest se 24. a 25. dubna uskutečnilo na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Soutěž vyhlásila v rámci projektu STEP VŠCHT Praha ve spolupráci s Národním centrem pro mladé chemiky. Žáci základních a středních škol prezentovali chemické pokusy na téma „potraviny“ a „přeměny energií“. Ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny, které darovala, VŠCHT Praha, společnost DuPont a Národní centrum pro mladé chemiky.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu STEP vyhlašuje Letní vědecký tábor „ Projekt Fénix“. Staň se členem odborného týmů mladých badatelů a řeš problémy civilizace právě TY!