Gymnázium Benešov
Gymnázium Benešov je škola s 300letou tradicí poskytující střední vzdělání s maturitní zkouškou ve dvou typech studia - čtyřletém a osmiletém. V současné době studuje na naší škole 536 v 18 třídách. Z toho 10 tříd představuje studium osmileté a zbývajících 8 tříd studium čtyřleté.
Další info o škole
Období po roce 1989 je charakteristické celkovým rozvojem školy. 1.9.1990 získala škola právní subjektivitu a ředitelem se stal Mgr. Zdeněk Zahradníček ml. Z významnějších akcí, které se od tohoto roku realizovaly, je to určitě rekonstrukce tělocvičny (1992/1993), komplexní výměna střešního pláště, oprava pláště západní strany budovy (1997/1998), stavba školního hřiště (1996), půdní vestavba (slavnostně otevřena v roce 1997), oslavy 90 let budovy gymnázia (1997). V roce 1996 byla novorenesanční budova školy zapsána na seznam kulturních památek. V letech 2002-2003 pak proběhla rozsáhlá rekonstrukce pláště budovy a rekonstrukce parku v Husově ulici. Tyto akce byly plánovány před velkými oslavami 300 let školy, které proběhly v roce 2003. Školní rok 2006/2007 byl pak významný tím, že proběhla výstavba keramické dílny v půdní vestavbě a dále velmi důležitá rozsáhlá rekonstrukce auly včetně restaurování nástěnných maleb od F. Urbana. Následně proběhly oslavy 100 let budovy gymnázia.
V tomto posledním období vývoje Gymnázia Benešov však bylo změn daleko více, škola po zániku Středočeského KNV byla řízena Školským úřadem Benešov a po jeho zániku a zániku Okresního úřadu Benešov se pak od roku 2002 stal zřizovatelem školy opět Středočeský kraj. Budova školy je stále majetkem města Benešova. Změn ve studiu a vyučování byla také celá řada : 1991-otevřena první třída sedmiletého studia, 1994-první studenti osmiletého studia, 2007-školní vzdělávací program pro nižší gymnázium, 2009-ŠVP pro vyšší gymnázium. Současnost školy se dá stručně charakterizovat velkým zájmem uchazečů o studium na škole, vysokým procentem (přes 90%) přijatých absolventů školy na VŠ hned po ukončení studia, výbornými výsledky studentů školy v krajských a celostátních kolech předmětových a sportovních soutěží, velmi dobrým hodnocením školy veřejností a rodiči, výměnnými pobyty a spoluprací s partnerskými školami v Rakousku a Dánsku. Chloubou školy je nepochybně vybavení výpočetní technikou a důraz na informační technologie a neustálý rozvoj v této oblasti. Důležité je také kvalitní výchovné poradenství, minimální preventivní program, činnost pěveckého sboru gymnázia, velký počet exkurzí, kulturních a vzdělávacích pořadů, klub mladého diváka, klub mladého posluchače a čtenáře a celá řada dalších projektů, vzdělávacích a mimoškolních akcí a činností souvisejících se školou.