Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická
Historicky nejstarší fakulta univerzity, Fakulta chemicko-technologická, je fakultou s pětapadesátiletou tradicí a vysokým kreditem v České republice i zahraničí. Vyspěla ve významné centrum výuky chemie a technické chemie, materiálového inženýrství, chemických technologií, ale i biologických a biologicko-chemických oborů, manažerských a řídících procesů.
Více informací o studijních programech naleznete zde.
V příštím roce oslavíme 95. výročí zahájení výuky výbušinářských věd v Československu. Průkopníkem v tomto oboru u nás byl profesor Cyril Krauz, tehdy vedoucí Ústavu technologie látek výbušných, silic, pryskyřic, kaučuků a laků a trhací techniky na Vysoké škole chemicko-technologického inženýrství v Praze (nynější VŠCHT Praha).
Druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze: stal se jím Martin Mátl z Vyškova.
Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve středu 4. června se v prostorách Fakulty-chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.
Ve čtvrtek 27. března se v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách konalo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Klání se zúčastnilo rekordních 3 100 žáků devátých tříd ze 170 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala pardubická ZŠ Nadporučíka Eliáše.
iDnes / 15. 2014 Nadnárodní i menší firmy přijely na pracovní veletrh Kontakt 2014 na pardubickou univerzitu. Shánějí hlavně studenty technických oborů, ale i lidi, kteří mají fantazii a dokážou pro trh navrhnout nové výrobky.
Tajemná atmosféra pardubického zámku bude v úterý 8. dubna dotvořena díky „Noci mladých výzkumníků“. Tehdy se totiž v 16 hodin otevřou brány Východočeského muzea a vám bude umožněné nahlédnout pod pokličku hned několika oborům. Zde si totiž pro návštěvníky připravili zástupci jednotlivých fakult Univerzity Pardubice prezentace zajímavostí, jež se dotýkají jejich obrů.
V září letošního roku probíhaly na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice státní závěrečné zkoušky studentů bakalářských programů spojené s obhajobou bakalářské práce.
Zeptali jsme se několika novopečených bakalářů z různých oborů na jejich názor na studium, obsah jejich bakalářky a jak vidí svoji budoucnost. Níže uvádíme krátký rozhovor.
Vážení kolegové,
organizační výbor konference projektu Partnerství pro chemii Vás srdečně zve k účasti na této akci.
Vzájemná spolupráce mezi akademickým prostředím a průmyslem je základním klíčem k propojení základního a aplikovaného výzkumu, stejně tak jako cesta k úspěšnému zapojení absolventů do praxe. Cílem konference je diskuze všech těchto klíčových prvků a prohloubení vzájemné spolupráce.
Zápisu se studenti účastní osobně, ve výjimečném případě určí zástupce, který se prokáže úředně ověřenou plnou mocí.
Ve středu 17. říjnaod 10 hodin proběhne v Kongresovém sále zámku Litomyšl slavnostní imatrikulace nových studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli.
Studium bakalářského studijního programu Výtvarná umění zahajuje 15 studentů ve čtyřech oborech:
- Restaurování a konzervace kamene a souvisejících materiálů (2),
- Restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita (5),
- Restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů (4),
- Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech (4).